בר-אילן התכנית לנוער מוכשר במתמטיקה

התכנית לנוער מוכשר במתמטיקה של אוניברסיטת בר-אילן
התכנית לנוער מוכשר במתמטיקה של אוניברסיטת בר-אילן והמרכז הישראלי לקידום מדעי המתמטיקה פועלת על מנת להעשיר ולקדם תלמידים בעלי יכולות מתמטיות וחשיבה כמותית. התוכנית מתחילה בכיתה ו' ויכולה להמשך אפילו כשנה לאחר סיום התיכון לאלו שממשיכים לתואר ראשון לאחר סיום הבגרות במהלך התוכנית.
מטרת התוכנית בכיתות ו' ו-ז' היא העשרה והקניית חשיבה מתמטית. לא מדובר על חזרה או העמקה בתוכן שנלמד בבית הספר אלא בחשיפה לתכנים אשר מעבר לתכנית הלימודים ופיתוח דרכי חשיבה כמותיות-מתמטיות מתקדמות. בשנים שלאחר מכן אלו שהצליחו ומעונינים בכך יכולים ללמוד לקראת בחינת הבגרות ולסיים אותה, במסגרת התוכנית, כבר בתחילת התיכון. המצטיינים יוכלו להמשיך לתואר ראשון במתמטיקה ואף לקבל דחיה של שנה בגיוס לצה"ל על מנת לסיימו.
אלפי תלמידים לומדים בתוכנית כל שנה, מרביתם רק בשנתיים הראשונות של התוכנית. מספר גדול יותר פי כמה מנסה להתקבל אך לא עובר את בחינות המיון. אין נתונין מדוייקים על אחוז וכמות העוברים, אך ההערכה הרווחת היא שרק כשליש מאלו שניגשים לבחינת המיון מתקבלים לבסוף לתוכנית.

איך מתכוננים למבחני הקבלה?
אנחנו מציעים ספר אלקטרוני שזמין לרכישה והורדה מיידית. הספר מתמקד בהכנה לבחינת המיון. הספר כולל הרבה מעבר למבחני דוגמה. מטרת ההכנה היא לאפשר לנבחן להביא את היכולת האישית שלו לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר. הספר כולל לימוד חומר נדרש וחזרה על מושגים, הקניית דרכי חשיבה ופתרון בעיות, חומרי עזר דרושים להצלחה, שיטות לפיתרון, דוגמאות פתורות וכאמור מבחני דוגמה שכוללים שאלות דומות לאלו שהופיעו בבחינות בשנים האחרונות עם פתרונות והסברים.
המחיר 98 ש"ח בלבד. בחרו את הספר המתאים בהתאם לכיתה בה לומדים הילד או הילדה בזמן המבחן:

שימו לב: אם רכשתם בעבר ספר המתאים לגיל מסוים וכעת אתם זקוקים לספר המתאים לגיל אחר פנו אלינו ותקבלו גרסה עדכנית המותאמת לגיל ללא עלות נוספת.


קצת על הבחינה עצמה:
משך המבחן הוא כשעה ורבע וכולל כמה עשרות שאלות . המבחנים הם מבחנים אמריקאים.
בחינת המיון דורשת יכולות חשיבה מתמטית ולוגית ומתבססת על ידע רב שמצופה מהנבחן לשלוט בו היטב. אופי בחינת המיון דומה אך רמת הידע המצופה מהנבחן עולה בהתאם לשכבת הגיל אליה משתייך הנבחן בזמן הבחינה:
   • כיתה ה' - חידות הגיון, ארבע פעולות החשבון, בעיות חשבוניות, בעיות הספק ודרך (רמה בסיסית), שברים פשוטים ועשרוניים (רמה בסיסית), ניתוח נתונים (רמה בסיסית: גרפים, דיאגרמות, הסתברות, ממוצע), גיאומטריה בסיסית (ריבוע, מלבן, משולש).
   • כיתה ו' - חידות הגיון, 4 פעולות החשבון, שברים פשוטים ועשרוניים, אחוזים, בעיות חשבוניות, בעיות הספק ודרך, בעיות יחס, ניתוח נתונים: גרפים, דיאגרמות, הסתברות, ממוצע, גיאומטריה (ריבוע, מלבן, משולש, מעגל), חזקות ושורשים (רמה בסיסית).
   • כיתה ז - חידות הגיון, 4 פעולות החשבון, שברים פשוטים ועשרוניים, אחוזים, בעיות חשבוניות, בעיות הספק ודרך, בעיות יחס, ניתוח נתונים: גרפים, דיאגרמות, הסתברות, ממוצע, גיאומטריה (ריבוע, מלבן, משולש, מעגל, קטעים, זוויות), הנדסת המרחב (פיאונים, נפח ושטח פנים), חזקות ושורשים.

הספר שלנו מקיף את כל החומר הנדרש בכל אחת משכבות הגיל. כמו כן חלקים גדולים ממנו יכולים לסייע לילד גם כחיזוק והשלמה לחומר הנלמד בבית הספר מתוך גישה שמתאימה לילדים עם הבנה וחשיבה חשבונית ולא בדרך הפחות מעמיקה בה נלמד החומר בבית הספר. פחות שינון והצבה עיוורת בנוסחאות אלא יותר הבנה של הדרך, המשמעות והסיבה, דבר שיעזור לילד או הילדה להתמודד עם סוגים שונים של שאלות גם אם נשאלו בצורה שונה מזו שנתקלו בה קודם.