הכנה למבחני קבלה לחטיבה

ספרי הכנה למבחני המיון לכיתות המצטיינים והכיתות המדעיות בחטיבות הביניים
לקראת החטיבה ילדים והורים רבים מחפשים מסלול לימוד שנותן יותר מאשר כיתה רגילה בחטיבה רגילה: רמה לימודית גבוהה יותר, חומרי לימוד מענינים יותר, מורים טובים יותר, סביבה לימודית טובה יותר, יותר העשרות ועוד.
יש לא מעט מסלולי לימוד כאלו: כיתות מצטיינים, כיתות מדעיות, כיתות מופת,נחשון,מגמות לימוד יחודיות, בתי ספר יחודיים ועוד. על מנת להתקבל לאחד ממסלולי לימוד אלו חשוב לסיים את בית הספר היסודי בציונים גבוהים ולהצליח בתהליך מיון שכולל ראיון אישי ובחינת קבלה.
המשקל של הבחינה גבוה מאד מכיון שמספר המקומות מוגבל וילדים רבים מעונינים להתקבל. חלק מבתי הספר משתשמים במכונים חיצוניים שעושים עבורם את בחינות המיון (בעיקר מכון קרני, אדם- מילוא ומכון תיל), חלק משתמשים בבחינות שנכתבו בבית הספר עצמו וחלק משלבים בין השיטות. למרות השוני בשיטה המבחנים די דומים מבחינת ההכנה שיש לעבור והידע הנדרש.

איך מתכוננים?
החומר לבחינה הוא רב וכולל 3 תחומי ידע, חלקם מתבססים על ידע קודם ועם חלקם הנבחן יפגש פעם ראשונה בבחינה:
   • מילולי - בחלק זה בודקים ידע כללי ורמת השליטה ברבדים השונים של השפה הכתובה. בנוסף חלק זה כולל שאלות מדעיות וטכנולוגיות, בעיקר במבחנים לכיתות מדעיות.
   • חשבוני - נקרא גם החלק הכמותי – בחלק זה נבדקים החשיבה החשבונית והידע החשבוני שנרכש בבית הספר היסודי.
   • צורני – בחלק זה נבדקים התפיסה המרחבית, יכולת הניתוח הלוגי, זיהוי תבניות והסקת מסקנות. חלק זה הוא החלק היחיד שבודק בצורה אוביקטיבית את היכולות הקוגניטיביות ורמת המשכל. דווקא חלק זה לא נכלל בכל הבחינות, אלא רק באלו שנעשות על ידי מכונים חיצוניים.

חשוב לא רק לדעת את החומר ולהכיר את כל סוגי השאלות. חשוב גם ללמוד ולהכיר את הדרך הנכונה לענות על השאלות, באופן מדויק ומהיר. להכיר שיטות לאמדן מהיר בשאלות החשבוניות, שיטות וטריקים בשאלות הצורניות ושיטות לניחוש מושכל ופסילת תשובות לא סבירות כאשר לא יודעים את התשובה או כאשר הזמן הקצוב מתקרב לסיומו.
אנו מציעים ערכת הכנה שכוללת 3 ספרים אלקטרוניים שכוללים את כל החומר הנדרש לבחינות, מלמדת את כל השיטות הנדרשות, מסבירה איך להתנהל בזמן הבחינה וכמובן כוללת עשרות רבות של מבחני דוגמה עדכניים. שלושת הספרים זמינים לרכישה להורדה מיידית בעלות של 129 ₪ בלבד.
לרכישה לחצו כאן >>